O mně

my-photo

Jmenuji se Břetislav Semela a linkbuildingu se aktivně věnuji v podstatě již sedmým rokem. Cesta to byla skutečně dlouhá, místy trnitá, ale stála rozhodně za to!

Všechno vlastně začalo nevinným rozhovorem u piva s kamarády. Jeden z nich, Jarda, provozoval stránky věnované dirt bikingu a přemýšlel o založení vlastního eshopu s potřebami pro bikery. Řeč přišla na to, čím to je, že jeho stránky nejsou ve vyhledávači viditelné natolik, jak by si přál. Tak jsem vlastně poprvé narazil na pojem SEO. A jakmile jsem se začal trochu zajímat o to, co všechno se pod ním vlastně skrývá, bylo mi jasné, že tohle je něco, co bych chtěl jednou dělat. Na rozdíl od práce recepčního…

 Tak začala dlouhá cesta za samovzděláváním. A občas přišlo i zoufalství nad tím, že čím více se toho člověk učí, tím víc ví, že nic neví. Linkbuilding mě ze všech SEO strategií oslovil v podstatě nejvíc, ale člověk nikdy nesmí ztratit přehled o oboru jako celku. Oddělovat offpage SEO, jako je právě linkbuilding, od vlastního obsahu stránek, to je jako vařit polévku a přidat do ní všechny super ingredience – kromě vody!

 Nezastírám, že když jsem s linkbuildingem začínal a navázal spolupráci prvními s klienty, (kteří toho o kvalitním SEO věděli ještě méně, než já), myslel jsem, že rozesít co nejvíc linků po internetu a dostat zaplaceno takzvaně „od kusu“ je přesně tím, jak na to.

 Díkybohu jsem v téhle „fázi“ nesetrval dlouho… Stačilo se párkrát setkat s lidmi, kteří se v oboru pohybují a nebojí se podat záchrannou ruku a dobrou radu začátečníkovi, abych se za svůj předchozí „linkbuilding“ zastyděl, sundal černou buřinku a uvědomil si, že takhle tedy ne!

 Tak jsem začal objevovat i kouzlo samotného obsahu a uvědomil si, že kvalita je to, co skutečně prodává. Takto jsem občas zabrousil i do vod copywritingu a přičichl i k technické stránce SEO, Kvalita mojí práce byla hned někde jinde. A s ní i výsledky. S desítkami dlouhodobých klientů si dnes můžu nové zakázky vybírat – linkbuilding se pro mě tak trochu ukázal nakonec jako cesta ke svobodě!

 Pokud se právě neprocházím hromadami mrtvých odkazů, nelámu si hlavu nad odkazovými profily klienta nebo nevyjednávám umístění odkazů s blogery, tak se věnuji se svojí rodině (s přítelkyní Verčou máme na cestě první dítě!), čtení, cyklistice, lyžování, nebo amatérskému brnkání na kytaru.

S kamarády občas vyjedeme na víkend lézt do skal. Máloco pročistí člověku hlavu jako pořádný výstup tam, kam si troufají jen orli!

    Potřebujtete radu, vysvětlení, nebo již máte na mysli konkrétní zadání?

    Zadejte svůj email do boxíku níže a my se vám obratem ozveme.

    Přesunout se na začátek