Zpetne Odkazy Praha

Budování zpětných odkazů odkazů

Augmentace prsu je nesmírně oblíbený zákrok. Víte ale, na jaké klinice se vyplatí takovou operaci podstoupit?

Augmentace prsu, tedy jeho zvětšení a velmi často také modelace, je jedním z nejpopulárnějších kosmetických chirurgických zákroků. Důvod, kvůli kterému se ženy obvykle pro takovou operaci rozhodnou, je zřejmý. Jde o lepší pocit z vlastního těla a tedy o vyšší sebevědomí. Operace, která má za cíl upravit velikost, tvar či případnou asymetrii prsou, je prováděna na celé řadě tuzemských klinik. Některé z nich jsou na velmi solidní úrovni, jiné je pak rovnou možné označit za špičku v oboru. 

Uvažujete o augmentaci? Nejste si však jistá, co takový zákrok obnáší? A už vůbec netušíte, na jaké klinice byste měla zákrok podstoupit? Trochu vám napovíme.

 

Proč je augmentace prsou tak oblíbená?

Obliba augmentace prsou neustále roste. Důvody tohoto trendu jsou pochopitelné. Ženy zkrátka chtějí lépe vypadat a lépe se cítit. Vyšší sebevědomí, příjemný pocit ženskosti a vyšší atraktivity pro opačné pohlaví. To jsou nejčastěji uváděné důvody, kvůli kterým se ženy k takové operaci zpravidla odhodlají. 

Zákrok je stále běžnější i díky modernějším a spolehlivějším metodám, než jaké bývaly k dispozici před desítkami let. Celosvětově počet žen podstupujících augmentaci prsou setrvale roste, přičemž se odhaduje, že každý rok se k tomuto zákroku odhodlají statisíce žen. Tento trend také naznačuje rostoucí sociální a kulturní přijetí estetické chirurgie, a některé ženy se díky tomu neváhají přiznat, že mají prsa “umělá”. Za vysokou oblibou stojí rovněž dostupnost a značná efektivita těchto procedur. S rostoucím počtem úspěšných zákroků a pozitivních zkušeností je pravděpodobné, že popularita augmentace prsou bude stoupat i nadále. 

Vliv na psychiku je naprosto zásadní

Psychologické důsledky zvětšení a modelace prsou mohou mít významný vliv na život každé ženy. Nebývalý růst sebevědomí a tedy i celkové spokojenosti s vlastním tělem se dostavuje téměř bez výjimky. Přesto je však důležité přistupovat k zákroku s realistickým očekáváním a být si naprosto jistá, že motivace pramení z vlastního přesvědčení, a že žena pouze nepodléhá tlakům okolí. Podstoupit jakýkoliv estetický zákrok pouze proto, abychom uspokojili nároky či představy někoho jiného, nedává rozhodně smysl. Dále je důležité si také uvědomit, že i když může zvětšení prsou přinést okamžité zlepšení stavu sebevědomí, dlouhodobou spokojenost s vlastním tělem to ještě zaručit nemusí. 

 

3 typy implantátů – který si zvolíte?

Máte někdy také pocit, že se vše točí okolo ženských prsou? A protože jsou vaše ňadra malá, uvažujete o augmentaci? Pak byste asi měla vědět, že existují v podstatě tři typy implantátů, které je teoreticky možné použít. Je-li řeč o umělých výplních, ty mají v zásadě dvojí charakter. Mohou být buď silikonové, nebo s tzv. solným roztokem. Silikonové implantáty jsou plněny silikonovým gelem, který působí jako poměrně přirozená náhrada prsní tkáně, zatímco ty “solné”, jsou naplněny sterilním solným roztokem. Oba typy mají své výhody a jejich použití závisí jak na preferencích každé ženy, tak na doporučení chirurga.

Přečtěte si také  Aby vám 3D obočí slušelo, musí vám ho vytetovat zkušený odborník. Víte, jak takového člověka spolehlivě poznat?

A třetí možnost? Tou je tzv. autoaugmentace. Tedy zákrok, kdy je poprsí zvětšeno vlastním tukem, který se nejprve odebere z jiné části těla. Prostě odněkud, kde je ho přebytek. Obvykle z boků nebo břicha.

  • Silikonové implantáty: přirozenější pocit a vzhled. Menší riziko zřasení nebo sklouznutí.
  • Implantáty se solným roztokem: možnost úpravy velikosti implantátu během operace. Menší řez při vkládání implantátu.
  • Vlastní tuk: prsa působí naprosto přirozeným dojmem. Navíc se žena může zbavit tuku na místech, kde ho má “nadbytek”.

 

Jak vybrat ideální kliniku

Výběr vhodné kliniky, kde bude operace provedena, nesmíte rozhodně podcenit. A to přesto, že je většina tuzemských klinik na velmi slušné úrovni. Moderní zařízení, celková kvalita péče o pacienta a dostupnost následné podpory, to jsou klíčové faktory, které je třeba zvážit. Klinika by měla být akreditovaná a měla by poskytovat bezpečné a čisté prostředí pro provádění operací.

Při výběru kliniky je také důležité zjistit, jaké má klinika zkušenosti s konkrétním typem operace, kterou plánujete podstoupit. Referenční doporučení od předchozích pacientů nebo lékařů mohou poskytnout cenné informace o celkové úrovni kliniky. Dále je vhodné se osobně sejít s personálem a ptát se na vše, co vás zajímá. Můžete tak získat jistotu, že se na daném místě budete cítit pohodlně a bezpečně. A že budete v dobrých rukou.  

Kdo je tu nejlepší chirurg?

Plastické operace jsou pro pacienty zpravidla přínosné. Jen by se z nich neměla stát posedlost. Zkrátka všeho s mírou. Zkušený chirurg by na to měl jistě stejný názor. A jak poznáte toho nejlepšího specialistu? Někdy obtížně. Dobrým vodítkem je ale skutečnost, že ti nejlepší obvykle působí jen na klinikách s prvotřídní pověstí, k níž ostatně sami vydatně přispívají. Výběr špičkového chirurga je každopádně klíčovým krokem k úspěšné augmentaci prsou. Svěříte-li se do rukou odborníka s rozsáhlými zkušenostmi, je to nejlepší záruka vaší spokojenosti. 

Kritéria pro výběr chirurga:

  • Patřičná odbornost v oblasti plastické chirurgie
  • Zkušenosti s augmentací prsou
  • Předchozí výsledky a kladné recenze pacientů

Mohou nastat nějaké komplikace?

Přestože je augmentace prsou považována takřka za rutinu, nese s sebou určitá rizika. Je to přece jen zásah do organismu. Nejčastějším problémem je změna citlivosti bradavek, která však bývá dočasná. Někdy také může dojít k posunutí některých typů implantátů nebo dokonce k jejich odmítnutí. Tělo si s nimi zkrátka “nerozumí”. Vše se však dá vyřešit. Estetická medicína už si dnes poradí skoro se vším.

Augmentace prsou je komplexní zákrok, který vyžaduje pečlivé uvážení a důkladné naplánování. Správný výběr kliniky, potažmo pak chirurga, spolu s náležitou informovaností o různých typech implantátů, však obvykle vede k úspěchu. 

Přemýšlíte o úpravě vlastního poprsí? Nevíte kudy kam? Neváhejte se obrátit na nějakého specialistu!

Augmentace prsu je nesmírně oblíbený zákrok. Víte ale, na jaké klinice se vyplatí takovou operaci podstoupit?
Přesunout se na začátek